PALMARÉS

Madridsurcup 2018

B15

Rayo Guerreros

Academia Tauhichi

Academia Tauhichi

B14

Independiente Madrid

Rayo Atlético Real

Nolimit Academy

B13

ABC Sur

Carpe Diem

Carpe Diem

B12

La Naranja Mecánica

Sport Club

United Team

B11

Estrella Blanca

Independiente Madrid

Independiente Madrid

B10

Zurich Soccer Revolution

CD Nuevo Boadilla

No somos Galácticos

B09

Prodesa

Selección Parla

CD Atlético Cañada Alcorcón

B08

Unión Madrid

Rayo Alcobendas CF

Rayo Alcobendas CF

Madridsurcup 2017

B16

CF TrivalValderas Alcorcón

EP Óscar Álvarez

EP Óscar Álvarez

B15

Selección Madrid Promesas

K-2

Selección Madrid Promesas

B14

CD Nuevo Boadilla

Carpe Diem

Carpe Diem

B13

Rayo Atlético Real

Book&Ball Football Team

Book&Ball Football Team

B12

Carpe Diem

Madrid Toledo

Independiente Madrid

B11

La Naranja Mecánica

Sport Club

Sport Club

B10

Unión Madrid “A”

Estrella Blanca

Estrella Blanca

B09

New Team

Inazuma FC

IP+D

B08

Selección Madrid Promesas

Tecnificación Fútbol Chaves

La Meca de Rivas

Madridsurcup 2016

B18

Garso 92

Adiser Leganés

CD Amistad Alcorcón

B16

BBVA Seguros

Madrid Unión

CD Celmig

B14

Unión Madrid

Ultimate Madrid

Nacex&Finan 10

B13

Wabi Sport

Aravaca CF

Wabi Sport

B12

Independiente Madrid

Atlético Real

Atlético Real

B11

Madrid Toledo

ABC Sur

CF TrivalValderas Alcorcón

B10

La Naranja Mecánica

Sport Club

Villacarrillo FC

B09

Estrella Blanca

Unión Madrid

Estrella Blanca

B08

Unión Madrid

Prodental Fuenlabrada

Estrella de Madrid

G-Open

CD Móstoles URJC

Madrid Norte CFF

CD Atlético Cañada Alcorcón

G-16

Seseña CF

Madrid Norte CFF

Madrid Norte CFF

Madridsurcup 2015

B19

JJ Sports “B”

AD Torrejón

Futboleros

B16

Provimad CF

Garso 92

Sonorama

B14

Amargacena CF

Almudena Seguros

CD Villaconejos

B12

Madrid Juniors

JJ Sports

EF Odelot Toletum

B11

Independiente Madrid

JJ Sports

Ultimate Madrid “B”

B10

Sport City Talavera

Estrella Madrid

Base Villaverde

B09

Escuela Fútbol-Tec “B”

Madrid Toledo

Madrid Toledo

B08

AD Jóvenes Promesas

Estrella Madrid

CF TrivalValderas Alcorcón

G18

Vallecas CF

Club Atlético de Madrid

Vallecas CF

G16

Club Atlético de Madrid

Madrid Norte CFF

Madrid Norte CFF

Madridsurcup 2014

B19

CF Fuenlabrada

JJ Sports

CF Cenicientos

B16

Adiser Leganés

Aravaca CF

Club Natación Cuatro Caminos

B14

Schalke Aravaca

india

CDE La Cantera Sport

B12

AFI Sudcomoe

La Flamenca Alcorcón

Flechas Negras

B11

Talentum CF

Real Unión

Real Unión

B10

Independiente Madrid

Guernica

Seseña Fútbol

B09

Madrid Toledo

Unión Madrid

Estrella Madrid

B08

Madrid Toledo

CD Humanes

EF Villa Madrid

G18

Olímpico Moratalaz

Unión Madrid

CD Aviación

G16

Club Atlético de Madrid

CD Magerit

TSF Academy

G14

Club Atlético de Madrid

Olímpico Moratalaz

Club Atlético de Madrid

Madridsurcup 2013

Juvenil

La Zona

CD San Fernando

CD Arroyo

Cadete

Ausín Motor

CF Talavera

CD Torremar

Infantil

Madrid Pormesas

Hattrick Momentum

CD Puerta Bonita

Alevín F-11

New Team Stars

Madrid Promesas

AD Piqueñas

Alevín F-8

Lega Olímpico

Elite Madrid

Los Yimis

Benjamín

Real Unión

Madrid Promesas

CD Nuevo Boadilla “B”

Prebenjamín

CF TrivalValderas Alcorcón

Elite Madrid

CD Libertad Alcorcón

Femenino Absoluto

Arguineguin

AD Torrejón

CD Celmig

Femenino sub16

EMF Valdemoro

Intxaurdi

CD Móstoles URJC

Femenino sub13

Arguineguin

Sonia Bermúdez

Sonia Bermúdez

Madridsurcup 2012

Juvenil

Lugo Ibérica

Sociedad Recreativa Villaverde

Loritos

Cadete

AF Madrid Sur

AD Villaviciosa Odón

Sporting Hoyo CF

Infantil

Talleres Ruver

Carpe Diem

Carpe Diem

Alevín

BBVA Seguros

EF Ciudad Getafe

CD Humanes

Benjamín

New Team

CD Arroyo

Danillescas

Prebenjamín

Nueva Roceña

CF TrivalValderas Alcorcón

CF TrivalValderas Alcorcón

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial